Pandeminin de etkisiyle birlikte son yıllarda paket servis tercihleri bir hayli artmıştır. İnsanlar lokantalara, restoranlara ya da kafelere gitmek yerine yemeklerini ofise ya da eve söylemeyi yeğlemiştir. Bu noktada, ürünlerin bulunduğu kaplar, bu sürecin en önemli ve en dikkat edilmesi gereken konusudur. İçindeki yemeği dış etkenlerden korumak, sızdırmayı ya da dökülmeyi engellemek için kullanılan bölmeli yemek kapları, işletmelerin olumlu yorumlar almalarını sağlamak için kilit bir rol oynamaktadır.

Bölmeli plastik kaplar, menüsünde özellikle birden fazla ürün bulunduran işletmeler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Hem işletme hem de tüketici tarafından son derece kullanışlı ve pratiktir. 3 bölmeli yemek kabı ve 4 bölmeli yemek kabı olarak modelleri bulunmakta, bu sayede her gıda için farklı ambalaj kullanma zorunluluğunu engellemektedir. Bu da iş yükünden ve gereksiz yer kaplamadan kaçınılmasını sağlamaktadır. Bu bölmeli kapların her bir bölmesi farklı büyüklükte olabilmektedir. Bu seçenek tamamen üretici firmanın ya da müşterinin isteği ya da kontrolüne bağlıdır. Genellikle ana yemeğin olduğu orta bölüm diğerlerine göre daha büyük olmakta, yan bölmeler için de işletmenin hizmetine göre diğer gıdalar tercih edilmektedir.

Bölmeli Yemek Kaplarının Avantajları

Bölmeli yemek kaplarının bu kadar tercih edilmesinin en önemli sebebi; tek kullanımlık olmaları ve malzemesi sayesinde %90’ının geri dönüştürülebilmesidir. Bu özellikleri sayesinde hem işletme sahibine hem de tüketiciye oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra;

  • Sağlığa herhangi bir zararı bulunmadığı ve tek kullanımlık ürünler olduğu için güvenilirdir.
  • Bölmeli yapısı sayesinde hem yiyeceklerin karışmasını engeller hem de kapakları sayesinde gıdaları toz ve yabancı maddelerden korur.
  • Cam ya da diğer malzemeler ile üretilmiş kaplardan çok daha ekonomiktir. Bu özelliği ile işletmeye oldukça faydalı olan kullan at kaplar, tüketici açısından da son derece pratiktir.

1980’li yılların başında faaliyet göstermeye başlayan Kahyaoğlu Plastik, bölmeli yemek kapları, salata kapları, double wall bardaklar, karton bardaklar, dondurma kapları, karton kaplar ve daha birçok ürünün ihtiyacını hızlı ve doğru bir şekilde karşılamaktadır. Memnuniyet odaklı çalışarak bugüne kadar sayısız güler yüzlü müşteriye sahip olan Kahyaoğlu Plastik, kalite odaklı yaklaşımı sayesinde sektörde adını duyurmaya devam etmektedir. Kurumsal kimliği ve hizmet yelpazesi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz https://kahyaogluplastik.com.tr/ web adresini ziyaret etmeniz yeterlidir.