Plastik Şarküteri Kaplarının Kullanım Alanları

Peynir, zeytin, salam, sucuk, sosis vb. yiyecek ürünlerinin satıldığı dükkanlar şarküteri dükkanı olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde büyük alışveriş merkezlerin sayısının artması ve her türlü ürün ve eşyaya ulaşım imkanı sağlayan marketlerin yaygınlaşmasıyla söz konusu olan bu alışveriş mekanlarında şarküteri bölümleri açılmıştır.

Şarküteri dükkanlarında ve marketlerin şarküteri bölümlerinde müşterinin satın almak istediği ürünlerin paketlenmesinde sıklıkla plastik şarküteri kapları kullanılmaktadır. Şarküteri kaplarının kullanımının temelde iki nedeni bulunmaktadır. Bunlardan ilki plastik kap ve ambalajların diğer paketleme ve ambalajlama malzemelerine göre daha az maliyetli olmasıdır. İkinci neden ise, plastik şarküteri ambalajları sayesinde peynir, zeytin gibi ürünleri kolayca müşteriye sunulmasına imkan sağlamasıdır.

Plastik şarküteri kapları sadece şarküteri ürünlerinin paketlenmesinde ve ambalajlanmasında kullanılmamaktadır. Marketlerde ve şarküteri dükkanlarında yoğurt, dondurma veya sütlü tatlı gibi yiyecekler için de şarküteri kapları ve kapakları kullanılmaktadır. Aynı zamanda adrese teslim paket servis hizmeti veren işyerlerinin de plastik yiyecek ambalajlarını sıklıkla tercih ettiği görülmektedir.

Plastik Şarküteri Kaplarının Kullanım Alanları